Najlepszy golfista – ranking golfistów

2 min czytania

najlepsi golfiści na świecie

Najlepsi golfiści wszech czasów zostali uznani za prawdziwych mistrzów. Otrzymywali szacunek i uznanie wśród kolegów i fanów tego sportu. Ich imponujące rekordy są dowodem na ich nieograniczony talent i upór. Zostali wielokrotnymi zwycięzcami prestiżowych turniejów Major, a także odnosili sukcesy między innymi na krajowym i międzynarodowym poziomie. Ich reputacja jest nadal żywa i obecna, a ich rekordy po dziś dzień są inspiracją dla innych golfistów na całym świecie. Sprawdź, którzy z zawodników noszą miano najlepszego golfisty na świecie!

Sam Snead

Sam Snead urodził się w Wirginii i stał się jednym z najbardziej utalentowanych golfistów w historii, zdobywając 82 zwycięstwa w PGA Tour. Przez swoje silne uderzenia i precyzyjną technikę był znany jako 'Slammin Sammy’. Zawodnik odniósł sukces w siedmiu turniejach Major, a mianowicie trzy razy Augusta Masters, British Open oraz trzy tytuły PGA Championship. I choć nie udało mu się triumfować w United States Open, to siedem razy uplasował się na podium tego prestiżowego konkursu.

Ben Hogan

Ben Hogan to amerykański golfista, który w latach 40. i 50. stał się sławny na arenie turniejowej. Zdobył on dziewięć tytułów Major: dwa PGA Championship, cztery United States Open, jeden British Open oraz dwa Augusta Masters. Od sezonu 1940 do 1948 był liderem pod względem zarobków w PGA Tour. Jego uderzenia imponowały swoją precyzyjną techniką – każdy, kto miał okazję obserwować jego grę zawodowo, przyznawał mu to zaszczytne miano mistrza łuku golfowego. Zmarł w 1997 roku, po 84 latach intensywnej gry w golfa.

Seve Ballesteros

Severiano Ballesteros Sota był zasłużonym kantabryjskim golfistą, który wyróżniał się swoimi osiągnięciami na międzynarodowej scenie. Jako pierwszy Europejczyk wygrał Augusta Masters, a także jako pierwszy nie-Brytyjczyk, Islands Open. Oprócz tego miał na swoim koncie aż sześć zwycięstw w PGA Tour USA i 50 w PGA European Tour. W 2011 roku, po przejściu na emeryturę, odszedł z tego świata w tragicznych okolicznościach – zmarł bowiem na skutek guza mózgu.

Jack Nicklaus

Jack Nicklaus jest uważany przez wielu za najlepszego golfistę wszech czasów. Jako zawodowy sportowiec odniósł sukces w postaci 18 zwycięstw na Wielkich Szlemach lub turniejach Major, a także dwóch jako amator. Urodził się w Stanach Zjednoczonych i dlatego nazywa się Złotym Niedźwiedziem ze względu na swoją masywną sylwetkę i złote kudły. Pierwszy sukces turnieju Major odniósł w 1962 roku, a ostatni ponad 40 lat później – Augusta Masters 1986 roku. Najbardziej produktywny okres dla Jacka to lata 1971-1980, gdy udało mu się odnieść 8 triumfów na Wielkich Szlemach. Powrócił do golfa po przejściu na emeryturę w 2005 roku.

Tiger Woods

Tiger Woods jest drugim graczem, który ustanowił najwyższy rekord w zdobyciu tytułów Major (15). Jego pierwszy triumf Masters odniósł w 1997 roku na Augusta Masters, a 22 lata później, w 2019 roku, zdobył swoje 15. zwycięstwo. Tiger już od młodych lat był pasjonatem golfa i chociaż przez pewien czas musiał być na emeryturze ze względu na kontuzję pleców, do dziś aktywnie gra w wieku 44 lat. Zakłady bukmacherskie wciąż go uważają za faworyta zawodów, w których występuje. Oprócz tego odniósł 40 triumfów w European Tour i 82 zwycięstwa PGA Tour. Jego niesamowita drużyna mistrzostw pozostaje pierwsza w historii sportu.

Być może zainteresują Cię także zarobki Tigera Woodsa.

Gary Player

Gary Player jest uważany za jednego z najwybitniejszych golfistów w historii. Urodził się w Afryce Południowej, a wraz z Arnoldem Palmerem i Jackem Nicklausem tworzy trójkę wielkich mistrzów. Player ma na swoim koncie dziewięć turniejów Major: trzy Augusta Masters, jeden United States Open, trzy British Open oraz dwa PGA Championship. Kariera tego szanowanego sportowca nabrała rozpędu w 1961 roku – od tamtej pory jego liczba zwycięstw w PGA Tour sięga 24. Przez swoje niesamowite umiejętności i determinację Gary Player stał się symbolem golfa na całym świecie, przez co otrzymał przydomek Czarnego Rycerza. Kiedy skończył 50 lat, zaczął grać na Champions Tour i odniósł 19 zwycięstw, ostatnie w 1998 roku.

Arnold Palmer

Arnold Palmer to bez wątpienia jeden z najlepszych golfistów w historii. Jego siedem zwycięstw na najważniejszych turniejach Major, takich jak Augusta Masters i United States Open, uczyniły go legendarnym sportowcem. Palmer był szczególnie aktywny w British Open, gdzie dwukrotnie sięgnął po zwycięstwo. Jego charyzma i talent miały kluczowe znaczenie dla rozwoju popularności golfa na świecie, a on sam stał się symbolem tego sportu dla milionów fanów.

Interesują Cię golfowe tematy? Dowiedz się również, co jest najbardziej pożądanym trofeum w golfie!