Tiger Woods – zarobki

1 min czytania

tiger woods na polu golfowym

Tiger Woods jest wybitnym sportowcem, który niestety cieszy się mniejszą popularnością niż kiedyś ze względu na liczne skandale z jego udziałem. Jednak golfista zawsze lubił luksusowe życie i nie szczędził swoich pieniędzy. Jego dochody z ostatnich lat to naprawdę olbrzymie sumy – sięgają one setek milionów dolarów rocznie. Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, ile zarabia Tiger Woods!

Ile zarabia Tiger Woods?

Kariera Tigera Woodsa wydawała się mieć swój kres, jednak po piątym zwycięstwie na Masters zrobił jedną z najbardziej niesamowitych rzeczy w historii sportu. Dzięki jego sukcesom na polu golfowym Woods ma teraz ogromne bogactwo, które wykorzystuje w celu kupowania luksusowych jachtów, prywatnych odrzutowców, przepięknych posiadłości i gier wideo. Jest on najlepiej opłacanym sportowcem na świecie i według magazynu “Forbes” obecnie może się pochwalić fortuną miliardera. Osiągnął to dzięki temu, że jako jeden z niewielu jest określany jako najlepszy golfista na świecie.

Od 1996 roku, kiedy Tiger Woods został profesjonalnym sportowcem, zarobił ponad 1,4 miliarda dolarów. Z tego 122 miliony pochodziło ze zwycięstw. Jest obecnie najlepszym w rankingach sportowców na całym świecie. W ostatnim turnieju Tour Championship zarobił 4,6 miliona dolarów – 1,6 miliona z tego stanowiła nagroda za samo wygranie turnieju, a pozostałe 3 miliony były efektem drugiego miejsca w rankingu FedEx Cup. To jedno z najwyższych wynagrodzeń w historii golfa. Tylko Roger Federer ostatnio przeskoczył Woodsa i stał się najlepiej opłacanym sportowcem w dyscyplinach indywidualnych.

Tiger Woods jest już miliarderem, co zweryfikował magazyn „Forbes”. Jego sukces uczynił go pierwszym sportowcem, który osiągnął ten poziom majątkowy podczas dalszego aktywnego występowania.